AYŞE İsim Raporu:

AYŞE Adının Yaygınlığı

AYŞE Türkiye'de en çok kullanılan 17. isim (... 15. özlem, 16. kemal, 17. ayşe, 18. levent, 19. zeynep, ...). Ülkemizde yaklaşık her 183 kişiden birinin adı AYŞE ve ismin yaygınlık oranı binde 5.47.

AYŞE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:45 itibariyle yaklaşık 492,153 kişinin isminin AYŞE olduğu ve AYŞE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 6502 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYŞE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYŞE yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYŞE Türkiye'nin en yaygın 17. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 17. ad ise Steven ismi. AYŞE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 15. Ann 16. Lee 17. Steven 18. Stephen 19. George isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYŞE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYŞE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYŞE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYŞE İsminin Yazılışı:

.--.--....

Denizcilik Alfabesinde AYŞE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYŞE İsminin Barkod Yazılışı:

AYŞE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYŞE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYŞE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ayşegül ayşen ayşenur ayşem

SON HARFLERİ AYŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (yşe) göre ayşe ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (şe) göre ayşe ile Uyumlu İsimler :

neşe menekşe

BAŞ HARFLERİ AYŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ayş) göre AYŞE ile Uyumlu İsimler :

ayşegül ayşen ayşenur ayşin ayşem ayşıl

İlk 2 harfine (ay) göre AYŞE ile Uyumlu İsimler :

ayhan aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla aydan aytekin aytaç aytül aygül aysu aydoğan aykın aycan aygün aybüke ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

azize asude asiye aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade azime ahude adeviye adviye alime alize assiye aybige

AYŞE isminin Anlamı

AYŞE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYŞE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYŞE + Anlam" veya "AYŞE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYŞE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYŞE adını oluşturan A, Y, Ş, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

A
Y
Ş
E
TOPLAM
1
28
23
6
58

AYŞE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 538. atakan, 539. aytaç, 540. ayşe, 541. seza, 542. azmi, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem