SEZA İsim Raporu:

SEZA Adının Yaygınlığı

SEZA Türkiye'de en çok kullanılan 1018. isim (... 1016. aycan, 1017. aygün, 1018. seza, 1019. babür, 1020. başar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SEZA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SEZA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:01 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin SEZA olduğu ve SEZA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SEZA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEZA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SEZA Türkiye'nin en yaygın 1018. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1018. ad ise Garth ismi. SEZA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1016. Dirk 1017. Helena 1018. Garth 1019. Veena 1020. Pradeep isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZA İsminin Yazılışı:

....--...-

Denizcilik Alfabesinde SEZA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZA İsminin Barkod Yazılışı:

SEZA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sezai

SON HARFLERİ SEZA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eza) göre seza ile Uyumlu İsimler :

feza

Son 2 harfine (za) göre seza ile Uyumlu İsimler :

rıza feyza hamza beyza murtaza roza

BAŞ HARFLERİ SEZA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sez) göre SEZA ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezai sezen sezer sezin sezgi sezi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SEZA isminin Anlamı

SEZA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZA + Anlam" veya "SEZA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZA adını oluşturan S, E, Z, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

S
E
Z
A
TOPLAM
22
6
29
1
58

SEZA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 539. aytaç, 540. ayşe, 541. seza, 542. azmi, 543. barış, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem