SELÇUK İsim Raporu:

SELÇUK Adının Yaygınlığı

SELÇUK Türkiye'de en çok kullanılan 57. isim (... 55. kadir, 56. özge, 57. selçuk, 58. ramazan, 59. cengiz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 364 kişiden birinin adı SELÇUK ve ismin yaygınlık oranı binde 2.75.

SELÇUK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:33 itibariyle yaklaşık 248,005 kişinin isminin SELÇUK olduğu ve SELÇUK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3269 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELÇUK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELÇUK yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELÇUK Türkiye'nin en yaygın 57. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 57. ad ise Philip ismi. SELÇUK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 55. Eugene 56. Wayne 57. Philip 58. Kevin 59. Maria isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELÇUK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELÇUK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELÇUK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELÇUK İsminin Yazılışı:

.....-..-.-...--.-

Denizcilik Alfabesinde SELÇUK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELÇUK İsminin Barkod Yazılışı:

SELÇUK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELÇUK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELÇUK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELÇUK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elçuk) göre selçuk ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lçuk) göre selçuk ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (çuk) göre selçuk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (uk) göre selçuk ile Uyumlu İsimler :

faruk ufuk haluk doruk saltuk

BAŞ HARFLERİ SELÇUK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (selçu) göre SELÇUK ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (selç) göre SELÇUK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sel) göre SELÇUK ile Uyumlu İsimler :

selim selin selma selda selahattin selen selami selman selcen selcan selmin selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELÇUK ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELÇUK İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'uk' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

sadık sıddık sevindik saltuk

SELÇUK isminin Anlamı

SELÇUK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELÇUK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELÇUK + Anlam" veya "SELÇUK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELÇUK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELÇUK adını oluşturan S, E, L, Ç, U, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

S
E
L
Ç
U
K
TOPLAM
22
6
15
4
25
14
86

SELÇUK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1632. hülagü, 1633. hüray, 1634. selçuk, 1635. reşit, 1636. hüdeyde, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper