GURBET İsim Raporu:

GURBET Adının Yaygınlığı

GURBET Türkiye'de en çok kullanılan 2125. isim (... 2123. gencay, 2124. gizlem, 2125. gurbet, 2126. güher, 2127. güjan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GURBET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GURBET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:00 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin GURBET olduğu ve GURBET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GURBET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GURBET yaşadığını tahmin ediyoruz.

GURBET Türkiye'nin en yaygın 2125. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2125. ad ise Regis ismi. GURBET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2123. Friedrich 2124. Elmo 2125. Regis 2126. Blaise 2127. Gunnar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GURBET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GURBET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GURBET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GURBET İsminin Yazılışı:

--...-.-.-....-

Denizcilik Alfabesinde GURBET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GURBET İsminin Barkod Yazılışı:

GURBET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GURBET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GURBET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GURBET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urbet) göre gurbet ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rbet) göre gurbet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bet) göre gurbet ile Uyumlu İsimler :

tibet

Son 2 harfine (et) göre gurbet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet nusret saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet vecdet ülfet hasret kifayet letafet medet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ GURBET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gurbe) göre GURBET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gurb) göre GURBET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gur) göre GURBET ile Uyumlu İsimler :

gurur

İlk 2 harfine (gu) göre GURBET ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GURBET İLE UYUMLU İSİMLER:

'gu' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

gülhayat

GURBET isminin Anlamı

GURBET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GURBET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GURBET + Anlam" veya "GURBET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GURBET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GURBET adını oluşturan G, U, R, B, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

G
U
R
B
E
T
TOPLAM
8
25
21
2
6
24
86

GURBET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1653. erizan, 1654. gizlem, 1655. gurbet, 1656. göksen, 1657. tuğhan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem göksen tuğhan şehper