KUDRET İsim Raporu:

KUDRET Adının Yaygınlığı

KUDRET Türkiye'de en çok kullanılan 950. isim (... 948. kani, 949. kevser, 950. kudret, 951. feyyaz, 952. sabit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı KUDRET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

KUDRET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:16 itibariyle yaklaşık 12,611 kişinin isminin KUDRET olduğu ve KUDRET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KUDRET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KUDRET yaşadığını tahmin ediyoruz.

KUDRET Türkiye'nin en yaygın 950. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 950. ad ise Ford ismi. KUDRET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 948. Damian 949. Meyer 950. Ford 951. Karla 952. Kristi isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KUDRET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KUDRET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KUDRET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KUDRET İsminin Yazılışı:

-.-..--...-..-

Denizcilik Alfabesinde KUDRET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KUDRET İsminin Barkod Yazılışı:

KUDRET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KUDRET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KUDRET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KUDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (udret) göre kudret ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dret) göre kudret ile Uyumlu İsimler :

nedret

Son 3 harfine (ret) göre kudret ile Uyumlu İsimler :

fikret nusret hasret müferet hicret mefaret

Son 2 harfine (et) göre kudret ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nezaket himmet vecdet ülfet kifayet letafet medet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hümmet abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ KUDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (kudre) göre KUDRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (kudr) göre KUDRET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kud) göre KUDRET ile Uyumlu İsimler :

kuddusi

İlk 2 harfine (ku) göre KUDRET ile Uyumlu İsimler :

kubilay kurtuluş kutlu kutlay kutbettin kutluhan kunter kurtul kubilhan kurtcebe kutan kutluğ kutsal kutay kuthan kutcan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KUDRET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ku' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

kürşat korkut kıymet kısmet kifayet

KUDRET isminin Anlamı

KUDRET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KUDRET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KUDRET + Anlam" veya "KUDRET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KUDRET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KUDRET adını oluşturan K, U, D, R, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

K
U
D
R
E
T
TOPLAM
14
25
5
21
6
24
95

KUDRET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1897. halenur, 1898. kamuran, 1899. kudret, 1900. mahmure, 1901. muhammed, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder