SEMA İsim Raporu:

SEMA Adının Yaygınlığı

SEMA Türkiye'de en çok kullanılan 140. isim (... 138. sevgi, 139. zehra, 140. sema, 141. bilge, 142. demet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı SEMA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

SEMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:37 itibariyle yaklaşık 134,373 kişinin isminin SEMA olduğu ve SEMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEMA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,973 SEMA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEMA sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

SEMA Türkiye'nin en yaygın 140. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 140. ad ise Bradley ismi. SEMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 138. Ruth 139. Randall 140. Bradley 141. Alfred 142. Kay isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEMA İsminin Yazılışı:

....--.-

Denizcilik Alfabesinde SEMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEMA İsminin Barkod Yazılışı:

SEMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

semahat semavi semanur

SON HARFLERİ SEMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ema) göre sema ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre sema ile Uyumlu İsimler :

fatma selma esma şeyma belma cuma nesma seyma

BAŞ HARFLERİ SEMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sem) göre SEMA ile Uyumlu İsimler :

semra semih semiha semahat semin semavi semanur semir semire semray semihat

İlk 2 harfine (se) göre SEMA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi selin selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEMA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SEMA isminin Anlamı

SEMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEMA + Anlam" veya "SEMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEMA adını oluşturan S, E, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

S
E
M
A
TOPLAM
22
6
16
1
45

SEMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 195. eran, 196. sara, 197. sema, 198. aras, 199. çelebi, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla banu benek bengi bilal cuma esma ferah nail lamia eran sara aras çelebi gaffar habip bigen inal nebibe imam