SİNA İsim Raporu:

SİNA Adının Yaygınlığı

SİNA Türkiye'de en çok kullanılan 1003. isim (... 1001. zahide, 1002. naki, 1003. sina, 1004. suphi, 1005. abbas, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SİNA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SİNA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:53 itibariyle yaklaşık 9,026 kişinin isminin SİNA olduğu ve SİNA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SİNA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 15.66 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,430 SİNA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SİNA sayısı her yıl 41 kişi artıyor.

SİNA Türkiye'nin en yaygın 1003. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1003. ad ise Cooper ismi. SİNA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1001. Otis 1002. Rogers 1003. Cooper 1004. Reyes 1005. Rodrigo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SİNA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SİNA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SİNA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SİNA İsminin Yazılışı:

.....-..-

Denizcilik Alfabesinde SİNA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SİNA İsminin Barkod Yazılışı:

SİNA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SİNA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SİNA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sinan

SON HARFLERİ SİNA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ina) göre sina ile Uyumlu İsimler :

aşina dalina

Son 2 harfine (na) göre sina ile Uyumlu İsimler :

berna suna tuna rana sena asena hüsna liana runa lerna rona

BAŞ HARFLERİ SİNA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sin) göre SİNA ile Uyumlu İsimler :

sinan sinem sine

İlk 2 harfine (si) göre SİNA ile Uyumlu İsimler :

sibel simge simay simla simden simavi sidal sidar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SİNA İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SİNA isminin Anlamı

SİNA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SİNA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SİNA + Anlam" veya "SİNA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SİNA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SİNA adını oluşturan S, İ, N, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

S
İ
N
A
TOPLAM
22
12
17
1
52

SİNA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 347. kemal, 348. naime, 349. sina, 350. adalet, 351. cemil, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu