TUBA İsim Raporu:

TUBA Adının Yaygınlığı

TUBA Türkiye'de en çok kullanılan 126. isim (... 124. erdem, 125. taner, 126. tuba, 127. fuat, 128. kamil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 627 kişiden birinin adı TUBA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.6.

TUBA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:49 itibariyle yaklaşık 144,284 kişinin isminin TUBA olduğu ve TUBA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1902 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUBA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 TUBA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TUBA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

TUBA Türkiye'nin en yaygın 126. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 126. ad ise Catherine ismi. TUBA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 124. Jon 125. Warren 126. Catherine 127. Cynthia 128. Phillip isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUBA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUBA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUBA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUBA İsminin Yazılışı:

-..--....-

Denizcilik Alfabesinde TUBA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUBA İsminin Barkod Yazılışı:

TUBA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUBA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUBA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUBA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uba) göre tuba ile Uyumlu İsimler :

dilruba

Son 2 harfine (ba) göre tuba ile Uyumlu İsimler :

tuğba saba diba mücteba

BAŞ HARFLERİ TUBA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (tub) göre TUBA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (tu) göre TUBA ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay turgay turan turgut tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç tufan turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tuğ tugan tunçalp turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUBA İLE UYUMLU İSİMLER:

't' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

tuğba tolga tuna taha talha tunga tuğra tunca

TUBA isminin Anlamı

TUBA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUBA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUBA + Anlam" veya "TUBA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUBA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUBA adını oluşturan T, U, B, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

T
U
B
A
TOPLAM
24
25
2
1
52

TUBA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 369. neşe, 370. celali, 371. tuba, 372. azra, 373. baycan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu