TUNCAY İsim Raporu:

TUNCAY Adının Yaygınlığı

TUNCAY Türkiye'de en çok kullanılan 117. isim (... 115. banu, 116. doğan, 117. tuncay, 118. ercan, 119. figen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı TUNCAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

TUNCAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:20 itibariyle yaklaşık 146,681 kişinin isminin TUNCAY olduğu ve TUNCAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUNCAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUNCAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUNCAY Türkiye'nin en yaygın 117. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 117. ad ise Victor ismi. TUNCAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 115. Laura 116. Harry 117. Victor 118. Jason 119. Earl isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUNCAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUNCAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUNCAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUNCAY İsminin Yazılışı:

-..--.-.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde TUNCAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUNCAY İsminin Barkod Yazılışı:

TUNCAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUNCAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUNCAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUNCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (uncay) göre tuncay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ncay) göre tuncay ile Uyumlu İsimler :

gencay

Son 3 harfine (cay) göre tuncay ile Uyumlu İsimler :

olcay

Son 2 harfine (ay) göre tuncay ile Uyumlu İsimler :

gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ TUNCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (tunca) göre TUNCAY ile Uyumlu İsimler :

tunca

İlk 4 harfine (tunc) göre TUNCAY ile Uyumlu İsimler :

tuncer tuncel

İlk 3 harfine (tun) göre TUNCAY ile Uyumlu İsimler :

tuna tunç tunay tunahan tunga tunçalp

İlk 2 harfine (tu) göre TUNCAY ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tufan turhan tugay turabi tuygun tuğ tugan turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUNCAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

turgay tugay tunay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tülay tümay türkay tanay talay tünay

TUNCAY isminin Anlamı

TUNCAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUNCAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUNCAY + Anlam" veya "TUNCAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUNCAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUNCAY adını oluşturan T, U, N, C, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 98:

T
U
N
C
A
Y
TOPLAM
24
25
17
3
1
28
98

TUNCAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1966. timur, 1967. cantüre, 1968. tuncay, 1969. tanzer, 1970. gülser, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 98 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

timur cantüre tanzer gülser gürsel müşfik sunday hamdullah lütfü muvaffak erciyes toprak turali turhan übeyit ömrüm birnur düriye fatmagül günsu hümmet munise münire sergül