TİMUR İsim Raporu:

TİMUR Adının Yaygınlığı

TİMUR Türkiye'de en çok kullanılan 475. isim (... 473. alparslan, 474. armağan, 475. timur, 476. saim, 477. çağdaş, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı TİMUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

TİMUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:39 itibariyle yaklaşık 39,671 kişinin isminin TİMUR olduğu ve TİMUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TİMUR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 9.97 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,453 TİMUR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TİMUR sayısı her yıl 26 kişi artıyor.

TİMUR Türkiye'nin en yaygın 475. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 475. ad ise Nathaniel ismi. TİMUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 473. Brad 474. Emmanuel 475. Nathaniel 476. Mae 477. Alicia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TİMUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TİMUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TİMUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TİMUR İsminin Yazılışı:

-..--..-.-.

Denizcilik Alfabesinde TİMUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TİMUR İsminin Barkod Yazılışı:

TİMUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TİMUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TİMUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TİMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (imur) göre timur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mur) göre timur ile Uyumlu İsimler :

yağmur umur mahmur altemur

Son 2 harfine (ur) göre timur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur uygur şemnur sedanur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ TİMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (timu) göre TİMUR ile Uyumlu İsimler :

timuçin

İlk 3 harfine (tim) göre TİMUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ti) göre TİMUR ile Uyumlu İsimler :

tibet tijen tiraje

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TİMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ti' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

taner tamer tahir tuncer türker tayyar tümer tanzer taciser toygar tayfur

TİMUR isminin Anlamı

TİMUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TİMUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TİMUR + Anlam" veya "TİMUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TİMUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TİMUR adını oluşturan T, İ, M, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 98:

T
İ
M
U
R
TOPLAM
24
12
16
25
21
98

TİMUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1964. varsıl, 1965. ünver, 1966. timur, 1967. cantüre, 1968. tuncay, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 98 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

cantüre tuncay tanzer gülser gürsel müşfik sunday hamdullah lütfü muvaffak erciyes toprak turali turhan übeyit ömrüm birnur düriye fatmagül günsu hümmet munise münire sergül