TALAY İsim Raporu:

TALAY Adının Yaygınlığı

TALAY Türkiye'de en çok kullanılan 1953. isim (... 1951. arin, 1952. arkın, 1953. talay, 1954. arzuman, 1955. asen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TALAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TALAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:39 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin TALAY olduğu ve TALAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TALAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TALAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

TALAY Türkiye'nin en yaygın 1953. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1953. ad ise Anupama ismi. TALAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1951. Bell 1952. Fisher 1953. Anupama 1954. Leena 1955. Vickie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TALAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TALAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TALAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TALAY İsminin Yazılışı:

-.-.-...--.--

Denizcilik Alfabesinde TALAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TALAY İsminin Barkod Yazılışı:

TALAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TALAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TALAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

atalay

SON HARFLERİ TALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alay) göre talay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lay) göre talay ile Uyumlu İsimler :

gülay tülay nilay kubilay sevilay ışılay kutlay dilay selay sılay

Son 2 harfine (ay) göre talay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ TALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tala) göre TALAY ile Uyumlu İsimler :

talat

İlk 3 harfine (tal) göre TALAY ile Uyumlu İsimler :

talip talha

İlk 2 harfine (ta) göre TALAY ile Uyumlu İsimler :

taner tamer tayfun tarık tahir tahsin taylan tarkan tanju tansel taşkın taha tacettin tayyar tansu tanzer tankut taciser tanseli tayyip tanay tandan tanıl tan taci tanalp tangül taycan tayfur taygun tayyibe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ta' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

tanay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tuncay turgay tülay tugay tunay tümay türkay tünay

TALAY isminin Anlamı

TALAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TALAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TALAY + Anlam" veya "TALAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TALAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TALAY adını oluşturan T, A, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

T
A
L
A
Y
TOPLAM
24
1
15
1
28
69

TALAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1012. şerif, 1013. şule, 1014. talay, 1015. asiye, 1016. dengir, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal