ULUÇ İsim Raporu:

ULUÇ Adının Yaygınlığı

ULUÇ Türkiye'de en çok kullanılan 1118. isim (... 1116. tunahan, 1117. tuncel, 1118. uluç, 1119. vahdettin, 1120. verda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ULUÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ULUÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:21 itibariyle yaklaşık 9,026 kişinin isminin ULUÇ olduğu ve ULUÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ULUÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ULUÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ULUÇ Türkiye'nin en yaygın 1118. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1118. ad ise Toby ismi. ULUÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1116. Celia 1117. Cory 1118. Toby 1119. Elbert 1120. Aziz isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ULUÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ULUÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ULUÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ULUÇ İsminin Yazılışı:

..-.-....--.-.

Denizcilik Alfabesinde ULUÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ULUÇ İsminin Barkod Yazılışı:

ULUÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ULUÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ULUÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ULUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (luç) göre uluç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre uluç ile Uyumlu İsimler :

oruç tonguç

BAŞ HARFLERİ ULUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ulu) göre ULUÇ ile Uyumlu İsimler :

ulus

İlk 2 harfine (ul) göre ULUÇ ile Uyumlu İsimler :

ulaş ulvi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ULUÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

ULUÇ isminin Anlamı

ULUÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ULUÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ULUÇ + Anlam" veya "ULUÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ULUÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ULUÇ adını oluşturan U, L, U, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

U
L
U
Ç
TOPLAM
25
15
25
4
69

ULUÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1006. seçgin, 1007. suar, 1008. uluç, 1009. vasfi, 1010. volga, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal