BİLSAY İsim Raporu:

BİLSAY Adının Yaygınlığı

BİLSAY Türkiye'de en çok kullanılan 2005. isim (... 2003. beytullah, 2004. bilgütay, 2005. bilsay, 2006. birdane, 2007. birgin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BİLSAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BİLSAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:08 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BİLSAY olduğu ve BİLSAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİLSAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİLSAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİLSAY Türkiye'nin en yaygın 2005. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2005. ad ise Sushma ismi. BİLSAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2003. Morrison 2004. Ramos 2005. Sushma 2006. Bennie 2007. Billie isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİLSAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİLSAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİLSAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİLSAY İsminin Yazılışı:

-......-......--.--

Denizcilik Alfabesinde BİLSAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİLSAY İsminin Barkod Yazılışı:

BİLSAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİLSAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİLSAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ilsay) göre bilsay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lsay) göre bilsay ile Uyumlu İsimler :

gülsay

Son 3 harfine (say) göre bilsay ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre bilsay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ BİLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bilsa) göre BİLSAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bils) göre BİLSAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bil) göre BİLSAY ile Uyumlu İsimler :

bilge bilal bilgehan bilgin bilgen billur bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bilek bilgütay

İlk 2 harfine (bi) göre BİLSAY ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül binnur bihter birdal birkan bingöl binnaz bircan bigen bingür biray birim birtan birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

biray bilgütay

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

berkay burkay boray baturay beray berksoy bediray benay

BİLSAY isminin Anlamı

BİLSAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİLSAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİLSAY + Anlam" veya "BİLSAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİLSAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİLSAY adını oluşturan B, İ, L, S, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

B
İ
L
S
A
Y
TOPLAM
2
12
15
22
1
28
80

BİLSAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1437. istem, 1438. zuhal, 1439. bilsay, 1440. erkmen, 1441. mehpare, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan