BURKAY İsim Raporu:

BURKAY Adının Yaygınlığı

BURKAY Türkiye'de en çok kullanılan 909. isim (... 907. beşir, 908. bilgen, 909. burkay, 910. genco, 911. cahide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BURKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BURKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:21 itibariyle yaklaşık 12,624 kişinin isminin BURKAY olduğu ve BURKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BURKAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BURKAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

BURKAY Türkiye'nin en yaygın 909. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 909. ad ise Kelley ismi. BURKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 907. Lin 908. Quang 909. Kelley 910. Marguerite 911. Bharat isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BURKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BURKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BURKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BURKAY İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde BURKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BURKAY İsminin Barkod Yazılışı:

BURKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BURKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BURKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BURKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urkay) göre burkay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rkay) göre burkay ile Uyumlu İsimler :

berkay türkay

Son 3 harfine (kay) göre burkay ile Uyumlu İsimler :

ilkay gökay akay okay cenkay dolakay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre burkay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ BURKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (burka) göre BURKAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (burk) göre BURKAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bur) göre BURKAY ile Uyumlu İsimler :

burak burcu burçin burhan burçak burçe burhanettin burç

İlk 2 harfine (bu) göre BURKAY ile Uyumlu İsimler :

buket buğra buse buğrahan bulut buhara bulutcan buyçe buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BURKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'bu' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

berkay boray baturay beray berksoy biray bediray benay bilgütay bilsay

BURKAY isminin Anlamı

BURKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BURKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BURKAY + Anlam" veya "BURKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BURKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BURKAY adını oluşturan B, U, R, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

B
U
R
K
A
Y
TOPLAM
2
25
21
14
1
28
91

BURKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1782. özüm, 1783. bahattin, 1784. burkay, 1785. bünyan, 1786. duygu, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin bünyan duygu füzay gülüm güralp nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül