ORBAY İsim Raporu:

ORBAY Adının Yaygınlığı

ORBAY Türkiye'de en çok kullanılan 1172. isim (... 1170. nizamettin, 1171. okay, 1172. orbay, 1173. peyami, 1174. raziye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ORBAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ORBAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:21 itibariyle yaklaşık 9,018 kişinin isminin ORBAY olduğu ve ORBAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORBAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ORBAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ORBAY Türkiye'nin en yaygın 1172. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1172. ad ise Robinson ismi. ORBAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1170. Bruno 1171. Howell 1172. Robinson 1173. Kumari 1174. Hart isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORBAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORBAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORBAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORBAY İsminin Yazılışı:

---.-.-....--.--

Denizcilik Alfabesinde ORBAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORBAY İsminin Barkod Yazılışı:

ORBAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORBAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORBAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ORBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rbay) göre orbay ile Uyumlu İsimler :

arbay erbay serbay

Son 3 harfine (bay) göre orbay ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre orbay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ORBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (orba) göre ORBAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (orb) göre ORBAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (or) göre ORBAY ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun orkun oryal orhun orkan oruç oral orkide ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'or' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

oray

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

oktay olcay okay onay

ORBAY isminin Anlamı

ORBAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORBAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORBAY + Anlam" veya "ORBAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORBAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORBAY adını oluşturan O, R, B, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

O
R
B
A
Y
TOPLAM
18
21
2
1
28
70

ORBAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1059. mikail, 1060. natali, 1061. orbay, 1062. rabiye, 1063. saygı, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali rabiye saygı serdal tunca vatan