RAZİYE İsim Raporu:

RAZİYE Adının Yaygınlığı

RAZİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1174. isim (... 1172. orbay, 1173. peyami, 1174. raziye, 1175. sencer, 1176. seyda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı RAZİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

RAZİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:29 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin RAZİYE olduğu ve RAZİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RAZİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RAZİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

RAZİYE Türkiye'nin en yaygın 1174. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1174. ad ise Hart ismi. RAZİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1172. Robinson 1173. Kumari 1174. Hart 1175. Nirmala 1176. Nitin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RAZİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RAZİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RAZİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RAZİYE İsminin Yazılışı:

.-..---....-.--.

Denizcilik Alfabesinde RAZİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RAZİYE İsminin Barkod Yazılışı:

RAZİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RAZİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RAZİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RAZİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aziye) göre raziye ile Uyumlu İsimler :

şaziye naziye

Son 4 harfine (ziye) göre raziye ile Uyumlu İsimler :

remziye fevziye

Son 3 harfine (iye) göre raziye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye duriye methiye nadiye nafiye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre raziye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ RAZİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (raziy) göre RAZİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (razi) göre RAZİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (raz) göre RAZİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ra) göre RAZİYE ile Uyumlu İsimler :

ramazan rana rauf rahmi rahime rabia ragıp rasim raşit rafet rahşan raif raci ramiz ramin rasime rahile rami ramize raşide rabiye rahman

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RAZİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ra' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

rabiye

'r' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

rukiye rahime remziye resmiye rasime refiye rahile ramize raşide reşide rukiyye rüveyde

RAZİYE isminin Anlamı

RAZİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RAZİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RAZİYE + Anlam" veya "RAZİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RAZİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RAZİYE adını oluşturan R, A, Z, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 97:

R
A
Z
İ
Y
E
TOPLAM
21
1
29
12
28
6
97

RAZİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1959. melikşah, 1960. nurfer, 1961. raziye, 1962. selver, 1963. ülküm, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 97 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

altınay füsun şerifhan denizhan ertunç duriye gürler hamiyet nükhet kubilay nezaket saruhan sedanur tanseli özgül muhtar kerimhan melikşah nurfer selver ülküm varsıl ünver