TÜNAY İsim Raporu:

TÜNAY Adının Yaygınlığı

TÜNAY Türkiye'de en çok kullanılan 2397. isim (... 2395. tulu, 2396. turul, 2397. tünay, 2398. hürşat, 2399. tunca, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TÜNAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TÜNAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:02 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin TÜNAY olduğu ve TÜNAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜNAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 TÜNAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TÜNAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

TÜNAY Türkiye'nin en yaygın 2397. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2397. ad ise Krzysztof ismi. TÜNAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2395. Athena 2396. Teodoro 2397. Krzysztof 2398. Farrukh 2399. Nabeel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜNAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜNAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜNAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜNAY İsminin Yazılışı:

-..--..--.--

Denizcilik Alfabesinde TÜNAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜNAY İsminin Barkod Yazılışı:

TÜNAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜNAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜNAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ünay) göre tünay ile Uyumlu İsimler :

günay ergünay gülsünay

Son 3 harfine (nay) göre tünay ile Uyumlu İsimler :

şenay sunay sonay tunay altınay çetinay tanay gökşenay setenay benay doğanay dolunay onay önay

Son 2 harfine (ay) göre tünay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ TÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tüna) göre TÜNAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tün) göre TÜNAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre TÜNAY ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin türkan türker tümer tümay türkay türkiz türesin tüzün türköz türel

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜNAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

tülay tümay türkay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tuncay turgay tugay tunay tanay talay

TÜNAY isminin Anlamı

TÜNAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜNAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜNAY + Anlam" veya "TÜNAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜNAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜNAY adını oluşturan T, Ü, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 96:

T
Ü
N
A
Y
TOPLAM
24
26
17
1
28
96

TÜNAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1937. şeküre, 1938. neytel, 1939. tünay, 1940. yasemen, 1941. zeynal, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 96 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mustafa alperkaan bayazıt erduran serpil nurçin gülten kevser kubilhan tonguç tuncer erdeniz bayındır dilbirin manolya şeküre neytel yasemen zeynal