EYÜP İsim Raporu:

EYÜP Adının Yaygınlığı

EYÜP Türkiye'de en çok kullanılan 374. isim (... 372. hacer, 373. hayrettin, 374. eyüp, 375. gülcan, 376. hacı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı EYÜP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

EYÜP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2024 00:09 itibariyle yaklaşık 55,073 kişinin isminin EYÜP olduğu ve EYÜP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EYÜP adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,481 EYÜP yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EYÜP sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

EYÜP Türkiye'nin en yaygın 374. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 374. ad ise Abdul ismi. EYÜP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 372. Adrian 373. Kristin 374. Abdul 375. Beverly 376. Austin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EYÜP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EYÜP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EYÜP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EYÜP İsminin Yazılışı:

.-.--..-.--.

Denizcilik Alfabesinde EYÜP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EYÜP İsminin Barkod Yazılışı:

EYÜP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EYÜP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EYÜP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

eyüphan

SON HARFLERİ EYÜP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (yüp) göre eyüp ile Uyumlu İsimler :

eyyüp

Son 2 harfine (üp) göre eyüp ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ EYÜP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (eyü) göre EYÜP ile Uyumlu İsimler :

eyüphan

İlk 2 harfine (ey) göre EYÜP ile Uyumlu İsimler :

eylem eylül eyyüp eymen eyşan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EYÜP İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

edip eralp eyyüp ekip

EYÜP isminin Anlamı

EYÜP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EYÜP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EYÜP + Anlam" veya "EYÜP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EYÜP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EYÜP adını oluşturan E, Y, Ü, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

E
Y
Ü
P
TOPLAM
6
28
26
20
80

EYÜP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1418. güneş, 1419. dilşat, 1420. eyüp, 1421. hülya, 1422. gülbin, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan