TUĞBA İsim Raporu:

TUĞBA Adının Yaygınlığı

TUĞBA Türkiye'de en çok kullanılan 92. isim (... 90. umut, 91. sedat, 92. tuğba, 93. recep, 94. kenan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 508 kişiden birinin adı TUĞBA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.97.

TUĞBA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:03 itibariyle yaklaşık 177,482 kişinin isminin TUĞBA olduğu ve TUĞBA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2341 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUĞBA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUĞBA yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUĞBA Türkiye'nin en yaygın 92. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 92. ad ise Michelle ismi. TUĞBA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 90. Linda 91. Margaret 92. Michelle 93. Ray 94. Ellen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUĞBA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUĞBA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUĞBA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUĞBA İsminin Yazılışı:

-..---.-....-

Denizcilik Alfabesinde TUĞBA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUĞBA İsminin Barkod Yazılışı:

TUĞBA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUĞBA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUĞBA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUĞBA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uğba) göre tuğba ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğba) göre tuğba ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ba) göre tuğba ile Uyumlu İsimler :

tuba dilruba saba diba mücteba

BAŞ HARFLERİ TUĞBA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tuğb) göre TUĞBA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tuğ) göre TUĞBA ile Uyumlu İsimler :

tuğçe tuğrul tuğ tuğcan tuğhan tuğra

İlk 2 harfine (tu) göre TUĞBA ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuba turgay turan turgut tuncer tuna tunç tufan turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tugan tunçalp turali tutku tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUĞBA İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ba' ile Biten İsimler :

tuba

't' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

tolga tuna taha talha tunga tuğra tunca

TUĞBA isminin Anlamı

TUĞBA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUĞBA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUĞBA + Anlam" veya "TUĞBA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUĞBA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUĞBA adını oluşturan T, U, Ğ, B, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

T
U
Ğ
B
A
TOPLAM
24
25
9
2
1
61

TUĞBA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 666. dilber, 667. dilşad, 668. tuğba, 669. edagül, 670. emire, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha