CEVAT İsim Raporu:

CEVAT Adının Yaygınlığı

CEVAT Türkiye'de en çok kullanılan 520. isim (... 518. adil, 519. rauf, 520. cevat, 521. alpaslan, 522. şirin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı CEVAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

CEVAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:31 itibariyle yaklaşık 33,399 kişinin isminin CEVAT olduğu ve CEVAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEVAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEVAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEVAT Türkiye'nin en yaygın 520. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 520. ad ise Miles ismi. CEVAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 518. Hassan 519. Ibrahim 520. Miles 521. Willard 522. Rodolfo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEVAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEVAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEVAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEVAT İsminin Yazılışı:

-.-.....-.--

Denizcilik Alfabesinde CEVAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEVAT İsminin Barkod Yazılışı:

CEVAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEVAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEVAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEVAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evat) göre cevat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vat) göre cevat ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (at) göre cevat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ CEVAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ceva) göre CEVAT ile Uyumlu İsimler :

cevahir

İlk 3 harfine (cev) göre CEVAT ile Uyumlu İsimler :

cevdet cevher cevval cevriye

İlk 2 harfine (ce) göre CEVAT ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile celalettin cemalettin celil ceylan cebrail cezmi cenap cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay celali celile cemay cengizhan ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEVAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

cüneyt cahit cihat cevdet cavit cankut cemşit cankat cömert

CEVAT isminin Anlamı

CEVAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEVAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEVAT + Anlam" veya "CEVAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEVAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEVAT adını oluşturan C, E, V, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

C
E
V
A
T
TOPLAM
3
6
27
1
24
61

CEVAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 659. fatin, 660. zeki, 661. cevat, 662. berfu, 663. berkan, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha