HAKİKAT İsim Raporu:

HAKİKAT Adının Yaygınlığı

HAKİKAT Türkiye'de en çok kullanılan 1658. isim (... 1656. habibullah, 1657. habil, 1658. hakikat, 1659. halenur, 1660. sunday, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HAKİKAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HAKİKAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:25 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin HAKİKAT olduğu ve HAKİKAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HAKİKAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HAKİKAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

HAKİKAT Türkiye'nin en yaygın 1658. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1658. ad ise Lucinda ismi. HAKİKAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1656. Jeannine 1657. Colette 1658. Lucinda 1659. Oren 1660. Yan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HAKİKAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HAKİKAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HAKİKAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HAKİKAT İsminin Yazılışı:

.....--.-..-.-.--

Denizcilik Alfabesinde HAKİKAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HAKİKAT İsminin Barkod Yazılışı:

HAKİKAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HAKİKAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HAKİKAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAKİKAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (akikat) göre hakikat ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (kikat) göre hakikat ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ikat) göre hakikat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kat) göre hakikat ile Uyumlu İsimler :

cankat

Son 2 harfine (at) göre hakikat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ HAKİKAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (hakika) göre HAKİKAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (hakik) göre HAKİKAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (haki) göre HAKİKAT ile Uyumlu İsimler :

hakim haki

İlk 3 harfine (hak) göre HAKİKAT ile Uyumlu İsimler :

hakan hakkı hakdiler hakkan

İlk 2 harfine (ha) göre HAKİKAT ile Uyumlu İsimler :

hasan halil hatice haluk hande harun halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hasret habibullah habil halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAKİKAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'hak' ile başlayıp 'kat' ile Biten İsimler :

'ha' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

hayat

'h' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

hikmet halit hamit haşmet hürriyet hamiyet hidayet hurşit himmet hasret hicret hümmet hürşat

HAKİKAT isminin Anlamı

HAKİKAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HAKİKAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HAKİKAT + Anlam" veya "HAKİKAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HAKİKAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAKİKAT adını oluşturan H, A, K, İ, K, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

H
A
K
İ
K
A
T
TOPLAM
10
1
14
12
14
1
24
76

HAKİKAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1261. gürcan, 1262. gürel, 1263. hakikat, 1264. sühan, 1265. hayati, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar