EDİZ İsim Raporu:

EDİZ Adının Yaygınlığı

EDİZ Türkiye'de en çok kullanılan 699. isim (... 697. davut, 698. denizhan, 699. ediz, 700. eşref, 701. fadime, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı EDİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

EDİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:41 itibariyle yaklaşık 21,642 kişinin isminin EDİZ olduğu ve EDİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EDİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EDİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

EDİZ Türkiye'nin en yaygın 699. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 699. ad ise Norma ismi. EDİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 697. Basil 698. Connie 699. Norma 700. Gerardo 701. Isabel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EDİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EDİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EDİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EDİZ İsminin Yazılışı:

.-....--..

Denizcilik Alfabesinde EDİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EDİZ İsminin Barkod Yazılışı:

EDİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EDİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EDİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gediz

SON HARFLERİ EDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (diz) göre ediz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (iz) göre ediz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz aziz güliz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ EDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (edi) göre EDİZ ile Uyumlu İsimler :

edip

İlk 2 harfine (ed) göre EDİZ ile Uyumlu İsimler :

eda edagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EDİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

erdeniz elifnaz

EDİZ isminin Anlamı

EDİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EDİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EDİZ + Anlam" veya "EDİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EDİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EDİZ adını oluşturan E, D, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

E
D
İ
Z
TOPLAM
6
5
12
29
52

EDİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 361. genco, 362. çiğdem, 363. ediz, 364. karadağ, 365. ipek, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu