UFUK İsim Raporu:

UFUK Adının Yaygınlığı

UFUK Türkiye'de en çok kullanılan 82. isim (... 80. filiz, 81. emel, 82. ufuk, 83. oğuz, 84. atilla, ...). Ülkemizde yaklaşık her 453 kişiden birinin adı UFUK ve ismin yaygınlık oranı binde 2.21.

UFUK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:58 itibariyle yaklaşık 199,492 kişinin isminin UFUK olduğu ve UFUK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2627 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UFUK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 UFUK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada UFUK sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

UFUK Türkiye'nin en yaygın 82. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 82. ad ise Dean ismi. UFUK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 80. Alexander 81. Joel 82. Dean 83. Stanley 84. Marc isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UFUK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UFUK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UFUK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UFUK İsminin Yazılışı:

..-..-...--.-

Denizcilik Alfabesinde UFUK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UFUK İsminin Barkod Yazılışı:

UFUK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UFUK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UFUK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ UFUK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (fuk) göre ufuk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (uk) göre ufuk ile Uyumlu İsimler :

faruk selçuk haluk doruk saltuk

BAŞ HARFLERİ UFUK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ufu) göre UFUK ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (uf) göre UFUK ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UFUK İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

UFUK isminin Anlamı

UFUK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UFUK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UFUK + Anlam" veya "UFUK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UFUK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UFUK adını oluşturan U, F, U, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

U
F
U
K
TOPLAM
25
7
25
14
71

UFUK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1072. buket, 1073. cevdet, 1074. ufuk, 1075. selim, 1076. tanay, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa