YALIM İsim Raporu:

YALIM Adının Yaygınlığı

YALIM Türkiye'de en çok kullanılan 1871. isim (... 1869. vefik, 1870. vermi, 1871. yalım, 1872. yarkın, 1873. yasef, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı YALIM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

YALIM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:03 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin YALIM olduğu ve YALIM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YALIM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YALIM yaşadığını tahmin ediyoruz.

YALIM Türkiye'nin en yaygın 1871. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1871. ad ise Devon ismi. YALIM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1869. Manfred 1870. Dick 1871. Devon 1872. Armin 1873. Truman isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YALIM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YALIM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YALIM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YALIM İsminin Yazılışı:

-.--.-.-....--

Denizcilik Alfabesinde YALIM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YALIM İsminin Barkod Yazılışı:

YALIM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YALIM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YALIM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YALIM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alım) göre yalım ile Uyumlu İsimler :

dalım

Son 3 harfine (lım) göre yalım ile Uyumlu İsimler :

atılım

Son 2 harfine (ım) göre yalım ile Uyumlu İsimler :

kazım asım nazım yıldırım kasım kıvılcım alkım gülhanım mülazım tılsım hanım

BAŞ HARFLERİ YALIM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yalı) göre YALIM ile Uyumlu İsimler :

yalın

İlk 3 harfine (yal) göre YALIM ile Uyumlu İsimler :

yalçın

İlk 2 harfine (ya) göre YALIM ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yankı yakut yadigar yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YALIM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ım' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

yeşim yıldırım yudum

YALIM isminin Anlamı

YALIM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YALIM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YALIM + Anlam" veya "YALIM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YALIM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YALIM adını oluşturan Y, A, L, I, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

Y
A
L
I
M
TOPLAM
28
1
15
11
16
71

YALIM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1088. vecdet, 1089. serra, 1090. yalım, 1091. özen, 1092. bertan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa