SADIK İsim Raporu:

SADIK Adının Yaygınlığı

SADIK Türkiye'de en çok kullanılan 288. isim (... 286. sait, 287. oğuzhan, 288. sadık, 289. seçil, 290. irem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,178 kişiden birinin adı SADIK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.85.

SADIK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:45 itibariyle yaklaşık 76,712 kişinin isminin SADIK olduğu ve SADIK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1010 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SADIK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SADIK yaşadığını tahmin ediyoruz.

SADIK Türkiye'nin en yaygın 288. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 288. ad ise Christina ismi. SADIK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 286. Elliott 287. Oscar 288. Christina 289. Ahmad 290. Lester isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SADIK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SADIK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SADIK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SADIK İsminin Yazılışı:

....--....-.-

Denizcilik Alfabesinde SADIK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SADIK İsminin Barkod Yazılışı:

SADIK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SADIK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SADIK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SADIK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (adık) göre sadık ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dık) göre sadık ile Uyumlu İsimler :

sıddık

Son 2 harfine (ık) göre sadık ile Uyumlu İsimler :

tarık namık ışık

BAŞ HARFLERİ SADIK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sadı) göre SADIK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sad) göre SADIK ile Uyumlu İsimler :

sadi sadettin sadullah sadiye sadun sadrettin

İlk 2 harfine (sa) göre SADIK ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sabri samet saim saadet saliha salim safiye sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sakine saniye safa sabriye sabit saadettin saygın saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SADIK İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ık' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

selçuk sıddık sevindik saltuk

SADIK isminin Anlamı

SADIK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SADIK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SADIK + Anlam" veya "SADIK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SADIK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SADIK adını oluşturan S, A, D, I, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

S
A
D
I
K
TOPLAM
22
1
5
11
14
53

SADIK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 396. kadri, 397. macir, 398. sadık, 399. vecdi, 400. canip, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri macir vecdi canip çilem eftal hakim hanefi