AYDİN İsim Raporu:

AYDİN Adının Yaygınlığı

AYDİN Türkiye'de en çok kullanılan 1931. isim (... 1929. afet, 1930. bayındır, 1931. aydin, 1932. muhtar, 1933. revan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AYDİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AYDİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:56 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin AYDİN olduğu ve AYDİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYDİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 12.82 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,434 AYDİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYDİN sayısı her yıl 34 kişi artıyor.

AYDİN Türkiye'nin en yaygın 1931. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1931. ad ise Ammar ismi. AYDİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1929. Andrei 1930. Dena 1931. Ammar 1932. Rebekah 1933. Rachael isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYDİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYDİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYDİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYDİN İsminin Yazılışı:

.--.---....-.

Denizcilik Alfabesinde AYDİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYDİN İsminin Barkod Yazılışı:

AYDİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYDİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYDİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYDİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ydin) göre aydin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (din) göre aydin ile Uyumlu İsimler :

abidin alaaddin alaeddin muhyiddin

Son 2 harfine (in) göre aydin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin ayfettin berçin

BAŞ HARFLERİ AYDİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aydi) göre AYDİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayd) göre AYDİN ile Uyumlu İsimler :

aydın aydan aydoğan aydemir aydoğ

İlk 2 harfine (ay) göre AYDİN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYDİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

aylin aytekin ayşin ayçin ayfettin

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYDİN isminin Anlamı

AYDİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYDİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYDİN + Anlam" veya "AYDİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYDİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYDİN adını oluşturan A, Y, D, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

A
Y
D
İ
N
TOPLAM
1
28
5
12
17
63

AYDİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 765. şefika, 766. şeyda, 767. aydin, 768. alize, 769. aybike, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide