AYÇA İsim Raporu:

AYÇA Adının Yaygınlığı

AYÇA Türkiye'de en çok kullanılan 264. isim (... 262. nurettin, 263. anıl, 264. ayça, 265. ziya, 266. neşe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı AYÇA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

AYÇA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:55 itibariyle yaklaşık 82,950 kişinin isminin AYÇA olduğu ve AYÇA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYÇA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 AYÇA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYÇA sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

AYÇA Türkiye'nin en yaygın 264. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 264. ad ise Victoria ismi. AYÇA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 262. Ryan 263. Anita 264. Victoria 265. Harris 266. Paula isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYÇA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYÇA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYÇA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYÇA İsminin Yazılışı:

.--.---.-..-

Denizcilik Alfabesinde AYÇA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYÇA İsminin Barkod Yazılışı:

AYÇA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYÇA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYÇA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYÇA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (yça) göre ayça ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ça) göre ayça ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ AYÇA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ayç) göre AYÇA ile Uyumlu İsimler :

ayçin

İlk 2 harfine (ay) göre AYÇA ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur aysun aysel aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYÇA İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

atilla arda ayla ata asena açelya aybala almora almıla asya ağa ağca anda attila aysuda azra aşina

AYÇA isminin Anlamı

AYÇA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYÇA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYÇA + Anlam" veya "AYÇA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYÇA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYÇA adını oluşturan A, Y, Ç, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 34:

A
Y
Ç
A
TOPLAM
1
28
4
1
34

AYÇA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 51. faik, 52. akif, 53. ayça, 54. behiç, 55. seda, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 34 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

faik akif behiç seda hedef şah belde