AYSEL İsim Raporu:

AYSEL Adının Yaygınlığı

AYSEL Türkiye'de en çok kullanılan 241. isim (... 239. selda, 240. nuray, 241. aysel, 242. başak, 243. celal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,015 kişiden birinin adı AYSEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.98.

AYSEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:53 itibariyle yaklaşık 88,279 kişinin isminin AYSEL olduğu ve AYSEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1165 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYSEL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYSEL yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYSEL Türkiye'nin en yaygın 241. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 241. ad ise Rodney ismi. AYSEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 239. Clark 240. Melvin 241. Rodney 242. Seth 243. Nelson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYSEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYSEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYSEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYSEL İsminin Yazılışı:

.--.--.....-..

Denizcilik Alfabesinde AYSEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYSEL İsminin Barkod Yazılışı:

AYSEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYSEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYSEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ysel) göre aysel ile Uyumlu İsimler :

veysel

Son 3 harfine (sel) göre aysel ile Uyumlu İsimler :

yüksel gürsel göksel nursel tansel ersel günsel mürsel cansel birsel

Son 2 harfine (el) göre aysel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel zeynel şenel ezel gürel tuncel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ AYSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayse) göre AYSEL ile Uyumlu İsimler :

aysenur aysen

İlk 3 harfine (ays) göre AYSEL ile Uyumlu İsimler :

aysun aysu aysan aysın aysuda

İlk 2 harfine (ay) göre AYSEL ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aynur ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aytemiz aydin aybige aynaz aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

ayşegül anıl adil aytül aygül atıl asil adıgüzel arzugül akil ataol ayşıl

AYSEL isminin Anlamı

AYSEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYSEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYSEL + Anlam" veya "AYSEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYSEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYSEL adını oluşturan A, Y, S, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

A
Y
S
E
L
TOPLAM
1
28
22
6
15
72

AYSEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1103. almora, 1104. argun, 1105. aysel, 1106. berkay, 1107. hayri, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler