TEMEL İsim Raporu:

TEMEL Adının Yaygınlığı

TEMEL Türkiye'de en çok kullanılan 1462. isim (... 1460. zaim, 1461. tayyip, 1462. temel, 1463. tenzile, 1464. toygar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı TEMEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

TEMEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:22 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin TEMEL olduğu ve TEMEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TEMEL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 TEMEL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TEMEL sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

TEMEL Türkiye'nin en yaygın 1462. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1462. ad ise Wyatt ismi. TEMEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1460. Millard 1461. Cecile 1462. Wyatt 1463. Terese 1464. Barnett isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TEMEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TEMEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TEMEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TEMEL İsminin Yazılışı:

-.--..-..

Denizcilik Alfabesinde TEMEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TEMEL İsminin Barkod Yazılışı:

TEMEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TEMEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TEMEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TEMEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emel) göre temel ile Uyumlu İsimler :

emel

Son 3 harfine (mel) göre temel ile Uyumlu İsimler :

ecmel

Son 2 harfine (el) göre temel ile Uyumlu İsimler :

sibel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel gürel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel adıgüzel sonel türel sürel izbel şemvel birsel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ TEMEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (teme) göre TEMEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tem) göre TEMEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (te) göre TEMEL ile Uyumlu İsimler :

tevfik teoman tekin tercan tevrat tezcan tenzile teksen

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TEMEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'te' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

tuğrul tansel tuncel türel tanıl tangül turul

TEMEL isminin Anlamı

TEMEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TEMEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TEMEL + Anlam" veya "TEMEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TEMEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TEMEL adını oluşturan T, E, M, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

T
E
M
E
L
TOPLAM
24
6
16
6
15
67

TEMEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 942. sebati, 943. senar, 944. temel, 945. yenal, 946. tahir, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar yenal