YONCA İsim Raporu:

YONCA Adının Yaygınlığı

YONCA Türkiye'de en çok kullanılan 873. isim (... 871. yeter, 872. yetkin, 873. yonca, 874. nagehan, 875. özhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı YONCA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

YONCA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:15 itibariyle yaklaşık 15,345 kişinin isminin YONCA olduğu ve YONCA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YONCA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 YONCA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YONCA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

YONCA Türkiye'nin en yaygın 873. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 873. ad ise Thaddeus ismi. YONCA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 871. Elisa 872. Florence 873. Thaddeus 874. Dilip 875. Adnan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YONCA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YONCA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YONCA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YONCA İsminin Yazılışı:

-.------.-.-..-

Denizcilik Alfabesinde YONCA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YONCA İsminin Barkod Yazılışı:

YONCA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YONCA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YONCA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

yoncagül

SON HARFLERİ YONCA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (onca) göre yonca ile Uyumlu İsimler :

gonca

Son 3 harfine (nca) göre yonca ile Uyumlu İsimler :

tunca

Son 2 harfine (ca) göre yonca ile Uyumlu İsimler :

ağca

BAŞ HARFLERİ YONCA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yonc) göre YONCA ile Uyumlu İsimler :

yoncagül

İlk 3 harfine (yon) göre YONCA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (yo) göre YONCA ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YONCA İLE UYUMLU İSİMLER:

'yo' ile başlayıp 'ca' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

yahya yelda yekta yurda

YONCA isminin Anlamı

YONCA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YONCA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YONCA + Anlam" veya "YONCA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YONCA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YONCA adını oluşturan Y, O, N, C, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

Y
O
N
C
A
TOPLAM
28
18
17
3
1
67

YONCA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 927. tuna, 928. imran, 929. yonca, 930. şamil, 931. şehim, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal