CABİR İsim Raporu:

CABİR Adının Yaygınlığı

CABİR Türkiye'de en çok kullanılan 1029. isim (... 1027. boray, 1028. burçe, 1029. cabir, 1030. çağıl, 1031. cevher, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı CABİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

CABİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-12-2022 02:02 itibariyle yaklaşık 8,833 kişinin isminin CABİR olduğu ve CABİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CABİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CABİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

CABİR Türkiye'nin en yaygın 1029. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1029. ad ise Nader ismi. CABİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1027. Rekha 1028. Kamran 1029. Nader 1030. Melvyn 1031. Moshe isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CABİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CABİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CABİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CABİR İsminin Yazılışı:

-.-..--......-.

Denizcilik Alfabesinde CABİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CABİR İsminin Barkod Yazılışı:

CABİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CABİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CABİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CABİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abir) göre cabir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bir) göre cabir ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ir) göre cabir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ CABİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cabi) göre CABİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cab) göre CABİR ile Uyumlu İsimler :

cabbar

İlk 2 harfine (ca) göre CABİR ile Uyumlu İsimler :

can canan cansu cafer caner cahit candan cavit cahide canberk candaş cankut cansel canev cavidan candemir cantüre cazibe cansun candeğer cankat canselvinaz cansın cantekin cantürk canip cavide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CABİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ca' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

candemir

'c' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

cumhur cihangir cafer caner cevahir cevher cabbar cenker candeğer

CABİR isminin Anlamı

CABİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CABİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CABİR + Anlam" veya "CABİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CABİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CABİR adını oluşturan C, A, B, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 39:

C
A
B
İ
R
TOPLAM
3
1
2
12
21
39

CABİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 88. adlan, 89. behice, 90. cabir, 91. hande, 92. hami, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 39 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

canan adile adlan behice hande hami efgan halef