CAFER İsim Raporu:

CAFER Adının Yaygınlığı

CAFER Türkiye'de en çok kullanılan 400. isim (... 398. mevlüt, 399. ahu, 400. cafer, 401. aytaç, 402. bahattin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,841 kişiden birinin adı CAFER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

CAFER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:52 itibariyle yaklaşık 48,744 kişinin isminin CAFER olduğu ve CAFER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CAFER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CAFER yaşadığını tahmin ediyoruz.

CAFER Türkiye'nin en yaygın 400. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 400. ad ise Bradford ismi. CAFER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 398. Carmen 399. Sanford 400. Bradford 401. Morton 402. Conrad isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CAFER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CAFER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CAFER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CAFER İsminin Yazılışı:

-.-..-..-...-.

Denizcilik Alfabesinde CAFER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CAFER İsminin Barkod Yazılışı:

CAFER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CAFER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CAFER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (afer) göre cafer ile Uyumlu İsimler :

zafer

Son 3 harfine (fer) göre cafer ile Uyumlu İsimler :

muzaffer nilüfer ayfer sefer gazanfer gülfer günfer nefer nurfer zülfer

Son 2 harfine (er) göre cafer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper ilker önder taner tamer ender soner seher muammer eser güler hacer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener güher gülender

BAŞ HARFLERİ CAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cafe) göre CAFER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (caf) göre CAFER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ca) göre CAFER ile Uyumlu İsimler :

can canan cansu caner cahit candan cavit cahide cabir canberk cabbar candaş cankut cansel canev cavidan candemir cantüre cazibe cansun candeğer cankat canselvinaz cansın cantekin cantürk canip cavide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CAFER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ca' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

caner candeğer

'c' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

cumhur cihangir cevahir cabir cevher cabbar cenker candemir

CAFER isminin Anlamı

CAFER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CAFER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CAFER + Anlam" veya "CAFER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CAFER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CAFER adını oluşturan C, A, F, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 38:

C
A
F
E
R
TOPLAM
3
1
7
6
21
38

CAFER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 76. ajdan, 77. haki, 78. cafer, 79. damla, 80. hare, ... Toplam 8 ismin aritmetik toplamı 38 (Binde 3.24 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

damla hare reha afet deham ince gani