ERTÜRK İsim Raporu:

ERTÜRK Adının Yaygınlığı

ERTÜRK Türkiye'de en çok kullanılan 1044. isim (... 1042. erhun, 1043. ertuğ, 1044. ertürk, 1045. peyman, 1046. seden, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ERTÜRK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ERTÜRK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:01 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin ERTÜRK olduğu ve ERTÜRK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERTÜRK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERTÜRK yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERTÜRK Türkiye'nin en yaygın 1044. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1044. ad ise Farid ismi. ERTÜRK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1042. Nestor 1043. Ned 1044. Farid 1045. Chan 1046. Babu isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERTÜRK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERTÜRK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERTÜRK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERTÜRK İsminin Yazılışı:

..-.-..-.-.-.-

Denizcilik Alfabesinde ERTÜRK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERTÜRK İsminin Barkod Yazılışı:

ERTÜRK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERTÜRK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERTÜRK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERTÜRK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (rtürk) göre ertürk ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (türk) göre ertürk ile Uyumlu İsimler :

göktürk öztürk bilgetürk gültürk cantürk şentürk

Son 3 harfine (ürk) göre ertürk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (rk) göre ertürk ile Uyumlu İsimler :

berk canberk gökberk erberk nilberk gülberk

BAŞ HARFLERİ ERTÜRK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ertür) göre ERTÜRK ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (ertü) göre ERTÜRK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ert) göre ERTÜRK ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul ertan ertunç ertuğ ertekin ertunga

İlk 2 harfine (er) göre ERTÜRK ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren erdoğan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen erbil erhun erşan eralp erdil erduran erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERTÜRK İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'rk' ile Biten İsimler :

erberk

'e' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

emek

ERTÜRK isminin Anlamı

ERTÜRK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERTÜRK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERTÜRK + Anlam" veya "ERTÜRK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERTÜRK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERTÜRK adını oluşturan E, R, T, Ü, R, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 112:

E
R
T
Ü
R
K
TOPLAM
6
21
24
26
21
14
112

ERTÜRK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2232. huzeyfe, 2233. şazimet, 2234. ertürk, 2235. mümtaz, 2236. firuzan, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 112 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mümtaz firuzan gülizar gülnur gürbüz hüsrev kutluğ türker muzaffer nurgül oytun erpulat saadettin tutku ümmühan bulutcan fatmanur sernur nüzhet