KALENDER İsim Raporu:

KALENDER Adının Yaygınlığı

KALENDER Türkiye'de en çok kullanılan 2191. isim (... 2189. kadem, 2190. gülbanu, 2191. kalender, 2192. kamuray, 2193. karani, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KALENDER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KALENDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-02-2024 18:57 itibariyle yaklaşık 2,693 kişinin isminin KALENDER olduğu ve KALENDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KALENDER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KALENDER yaşadığını tahmin ediyoruz.

KALENDER Türkiye'nin en yaygın 2191. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2191. ad ise Medhat ismi. KALENDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2189. Petra 2190. Roxana 2191. Medhat 2192. Ilan 2193. Rizwan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KALENDER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KALENDER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KALENDER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KALENDER İsminin Yazılışı:

-.-.-.-...-.-....-.

Denizcilik Alfabesinde KALENDER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KALENDER İsminin Barkod Yazılışı:

KALENDER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KALENDER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KALENDER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KALENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (alender) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (lender) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

gülender

Son 5 harfine (ender) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

ender iskender

Son 4 harfine (nder) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

önder şahinder

Son 3 harfine (der) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

kader ejder mukadder lider özder

Son 2 harfine (er) göre kalender ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter

BAŞ HARFLERİ KALENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (kalende) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (kalend) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (kalen) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (kale) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kal) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ka) göre KALENDER ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kadem kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KALENDER İLE UYUMLU İSİMLER:

'kal' ile başlayıp 'der' ile Biten İsimler :

'ka' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

kader kamer

'k' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

kadir kevser kunter kibar

KALENDER isminin Anlamı

KALENDER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KALENDER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KALENDER + Anlam" veya "KALENDER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KALENDER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KALENDER adını oluşturan K, A, L, E, N, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

K
A
L
E
N
D
E
R
TOPLAM
14
1
15
6
17
5
6
21
85

KALENDER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1613. göknil, 1614. hepgül, 1615. kalender, 1616. nezir, 1617. samiye, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül nezir samiye turabi zeybek keskin şevin