KAHYA İsim Raporu:

KAHYA Adının Yaygınlığı

KAHYA Türkiye'de en çok kullanılan 1717. isim (... 1715. eran, 1716. ersal, 1717. kahya, 1718. sururi, 1719. tuğ, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KAHYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KAHYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:29 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin KAHYA olduğu ve KAHYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KAHYA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KAHYA yaşadığını tahmin ediyoruz.

KAHYA Türkiye'nin en yaygın 1717. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1717. ad ise Jed ismi. KAHYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1715. Ketan 1716. Caryn 1717. Jed 1718. Paulette 1719. Rufus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KAHYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KAHYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KAHYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KAHYA İsminin Yazılışı:

-.-.-....-.--.-

Denizcilik Alfabesinde KAHYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KAHYA İsminin Barkod Yazılışı:

KAHYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KAHYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KAHYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KAHYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahya) göre kahya ile Uyumlu İsimler :

yahya mahya

Son 3 harfine (hya) göre kahya ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ya) göre kahya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya oya ziya kaya zekeriya süreyya papatya rüya açelya eliya asya ofelya enbiya evliya ferya manolya

BAŞ HARFLERİ KAHYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kahy) göre KAHYA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kah) göre KAHYA ile Uyumlu İsimler :

kahraman

İlk 2 harfine (ka) göre KAHYA ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kadem kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KAHYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'ya' ile Biten İsimler :

kaya

'k' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

kübra

KAHYA isminin Anlamı

KAHYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KAHYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KAHYA + Anlam" veya "KAHYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KAHYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KAHYA adını oluşturan K, A, H, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

K
A
H
Y
A
TOPLAM
14
1
10
28
1
54

KAHYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 417. erdem, 418. fatih, 419. kahya, 420. necmi, 421. selah, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan