BERTA İsim Raporu:

BERTA Adının Yaygınlığı

BERTA Türkiye'de en çok kullanılan 1545. isim (... 1543. berkten, 1544. bernar, 1545. berta, 1546. bertuğ, 1547. besime, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERTA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERTA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:15 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin BERTA olduğu ve BERTA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERTA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BERTA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BERTA Türkiye'nin en yaygın 1545. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1545. ad ise Maryam ismi. BERTA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1543. Hoon 1544. Gibson 1545. Maryam 1546. Myrna 1547. Margo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERTA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERTA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERTA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERTA İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-

Denizcilik Alfabesinde BERTA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERTA İsminin Barkod Yazılışı:

BERTA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERTA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERTA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bertan

SON HARFLERİ BERTA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erta) göre berta ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rta) göre berta ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ta) göre berta ile Uyumlu İsimler :

ata yekta

BAŞ HARFLERİ BERTA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bert) göre BERTA ile Uyumlu İsimler :

bertan bertuğ

İlk 3 harfine (ber) göre BERTA ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berk berkan beril berrak berkant berat berhan berfu berkay berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten bernar beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERTA ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERTA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ta' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra beyza baha belma bedia bala beria buhara

BERTA isminin Anlamı

BERTA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERTA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERTA + Anlam" veya "BERTA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERTA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERTA adını oluşturan B, E, R, T, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

B
E
R
T
A
TOPLAM
2
6
21
24
1
54

BERTA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 409. atay, 410. ateş, 411. berta, 412. halim, 413. çınar, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan