BEDRİ İsim Raporu:

BEDRİ Adının Yaygınlığı

BEDRİ Türkiye'de en çok kullanılan 886. isim (... 884. üzeyir, 885. gökşen, 886. bedri, 887. berhan, 888. kutlu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BEDRİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BEDRİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:25 itibariyle yaklaşık 12,596 kişinin isminin BEDRİ olduğu ve BEDRİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDRİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,463 BEDRİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BEDRİ sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

BEDRİ Türkiye'nin en yaygın 886. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 886. ad ise Pauline ismi. BEDRİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 884. Igor 885. Terrance 886. Pauline 887. Harriet 888. Abbas isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDRİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDRİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDRİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDRİ İsminin Yazılışı:

-....-...-...

Denizcilik Alfabesinde BEDRİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDRİ İsminin Barkod Yazılışı:

BEDRİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDRİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDRİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bedriye

SON HARFLERİ BEDRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edri) göre bedri ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dri) göre bedri ile Uyumlu İsimler :

kadri

Son 2 harfine (ri) göre bedri ile Uyumlu İsimler :

nuri sabri fahri hayri basri bahri fikri fecri şehri mensuri sururi peri gülperi huri mehri buhari

BAŞ HARFLERİ BEDRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bedr) göre BEDRİ ile Uyumlu İsimler :

bedrettin bedriye

İlk 3 harfine (bed) göre BEDRİ ile Uyumlu İsimler :

bedir bedii bedia bediray

İlk 2 harfine (be) göre BEDRİ ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDRİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ri' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

baki basri bahri bengi bedii bilali battalgazi berki buhari

BEDRİ isminin Anlamı

BEDRİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDRİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDRİ + Anlam" veya "BEDRİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDRİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDRİ adını oluşturan B, E, D, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

B
E
D
R
İ
TOPLAM
2
6
5
21
12
46

BEDRİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 204. nebibe, 205. imam, 206. bedri, 207. şafak, 208. bahri, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef naim nami necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide