PERİ İsim Raporu:

PERİ Adının Yaygınlığı

PERİ Türkiye'de en çok kullanılan 1789. isim (... 1787. pekcan, 1788. peker, 1789. peri, 1790. perran, 1791. peykan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı PERİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

PERİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:39 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin PERİ olduğu ve PERİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

PERİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,961 PERİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada PERİ sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

PERİ Türkiye'nin en yaygın 1789. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1789. ad ise Estelle ismi. PERİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1787. Angus 1788. Ethel 1789. Estelle 1790. Ines 1791. Rubin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

PERİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde PERİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde PERİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde PERİ İsminin Yazılışı:

.--...-...

Denizcilik Alfabesinde PERİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

PERİ İsminin Barkod Yazılışı:

PERİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(PERİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

PERİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

perihan gülperi

SON HARFLERİ PERİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eri) göre peri ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ri) göre peri ile Uyumlu İsimler :

nuri sabri fahri hayri kadri basri bahri fikri bedri fecri şehri mensuri sururi huri mehri buhari

BAŞ HARFLERİ PERİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (per) göre PERİ ile Uyumlu İsimler :

perihan pervin pertev perran perçin

İlk 2 harfine (pe) göre PERİ ile Uyumlu İsimler :

pelin peyman peyami petek pembe pekcan peker peykan peyker

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ PERİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'p' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

peyami

PERİ isminin Anlamı

PERİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size PERİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "PERİ + Anlam" veya "PERİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
PERİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

PERİ adını oluşturan P, E, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

P
E
R
İ
TOPLAM
20
6
21
12
59

PERİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 594. meriç, 595. namık, 596. peri, 597. saadet, 598. seçil, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde