FETHİ İsim Raporu:

FETHİ Adının Yaygınlığı

FETHİ Türkiye'de en çok kullanılan 642. isim (... 640. ersoy, 641. ferdi, 642. fethi, 643. fikri, 644. güney, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı FETHİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

FETHİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:03 itibariyle yaklaşık 24,376 kişinin isminin FETHİ olduğu ve FETHİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FETHİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FETHİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

FETHİ Türkiye'nin en yaygın 642. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 642. ad ise Reddy ismi. FETHİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 640. Orlando 641. Johnson 642. Reddy 643. Parker 644. Lucy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FETHİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FETHİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FETHİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FETHİ İsminin Yazılışı:

..-..-......

Denizcilik Alfabesinde FETHİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FETHİ İsminin Barkod Yazılışı:

FETHİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FETHİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FETHİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

fethiye

SON HARFLERİ FETHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ethi) göre fethi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (thi) göre fethi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (hi) göre fethi ile Uyumlu İsimler :

ruhi suphi nuhi sulhi nahi

BAŞ HARFLERİ FETHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (feth) göre FETHİ ile Uyumlu İsimler :

fethullah fethiye

İlk 3 harfine (fet) göre FETHİ ile Uyumlu İsimler :

fettah fetih

İlk 2 harfine (fe) göre FETHİ ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda fevzi fehmi feyza feridun ferhan ferit ferruh feride ferdi feray feyzullah ferzan feza ferah feryal fevziye feyyaz fecri feriha feyzi feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferzat feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime ferahnaz ferdağ ferudun ferya

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FETHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'hi' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

fahri fevzi fehmi ferdi fikri fecri fadi feyzi

FETHİ isminin Anlamı

FETHİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FETHİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FETHİ + Anlam" veya "FETHİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FETHİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FETHİ adını oluşturan F, E, T, H, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

F
E
T
H
İ
TOPLAM
7
6
24
10
12
59

FETHİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 583. erdil, 584. erkan, 585. fethi, 586. nigar, 587. süha, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde