MERİÇ İsim Raporu:

MERİÇ Adının Yaygınlığı

MERİÇ Türkiye'de en çok kullanılan 540. isim (... 538. vehbi, 539. reşit, 540. meriç, 541. güray, 542. naim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı MERİÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

MERİÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 22:15 itibariyle yaklaşık 33,404 kişinin isminin MERİÇ olduğu ve MERİÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERİÇ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 MERİÇ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MERİÇ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MERİÇ Türkiye'nin en yaygın 540. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 540. ad ise Kristine ismi. MERİÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 538. Rajesh 539. Elisabeth 540. Kristine 541. Lois 542. Reid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERİÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERİÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERİÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERİÇ İsminin Yazılışı:

--..-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde MERİÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERİÇ İsminin Barkod Yazılışı:

MERİÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERİÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERİÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERİÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eriç) göre meriç ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (riç) göre meriç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre meriç ile Uyumlu İsimler :

behiç

BAŞ HARFLERİ MERİÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (meri) göre MERİÇ ile Uyumlu İsimler :

merih

İlk 3 harfine (mer) göre MERİÇ ile Uyumlu İsimler :

merve meral mert meryem merter mervan meram mergül merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERİÇ ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERİÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'iç' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

miraç

MERİÇ isminin Anlamı

MERİÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERİÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERİÇ + Anlam" veya "MERİÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERİÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERİÇ adını oluşturan M, E, R, İ, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

M
E
R
İ
Ç
TOPLAM
16
6
21
12
4
59

MERİÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 592. lider, 593. sait, 594. meriç, 595. namık, 596. peri, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde