EZGİ İsim Raporu:

EZGİ Adının Yaygınlığı

EZGİ Türkiye'de en çok kullanılan 279. isim (... 277. birol, 278. nuran, 279. ezgi, 280. tülin, 281. kazım, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı EZGİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

EZGİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:27 itibariyle yaklaşık 79,425 kişinin isminin EZGİ olduğu ve EZGİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EZGİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EZGİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

EZGİ Türkiye'nin en yaygın 279. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 279. ad ise Elliot ismi. EZGİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 277. Alvin 278. Irene 279. Elliot 280. Grace 281. Eileen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EZGİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EZGİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EZGİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EZGİ İsminin Yazılışı:

.--..--...

Denizcilik Alfabesinde EZGİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EZGİ İsminin Barkod Yazılışı:

EZGİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EZGİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EZGİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sezgin sezgi ezgin

SON HARFLERİ EZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zgi) göre ezgi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (gi) göre ezgi ile Uyumlu İsimler :

sevgi bengi

BAŞ HARFLERİ EZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ezg) göre EZGİ ile Uyumlu İsimler :

ezgin

İlk 2 harfine (ez) göre EZGİ ile Uyumlu İsimler :

ezel

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

emirali erdi esti

EZGİ isminin Anlamı

EZGİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EZGİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EZGİ + Anlam" veya "EZGİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EZGİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EZGİ adını oluşturan E, Z, G, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

E
Z
G
İ
TOPLAM
6
29
8
12
55

EZGİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 442. erhan, 443. eser, 444. ezgi, 445. ilhan, 446. funda, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal