ÖVÜL İsim Raporu:

ÖVÜL Adının Yaygınlığı

ÖVÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1905. isim (... 1903. ömercan, 1904. ömrüm, 1905. övül, 1906. özger, 1907. soysal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖVÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖVÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:18 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin ÖVÜL olduğu ve ÖVÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖVÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖVÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖVÜL Türkiye'nin en yaygın 1905. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1905. ad ise Joachim ismi. ÖVÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1903. Val 1904. Ramzi 1905. Joachim 1906. Regan 1907. Konrad isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖVÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖVÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖVÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖVÜL İsminin Yazılışı:

---...-..-.-..

Denizcilik Alfabesinde ÖVÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖVÜL İsminin Barkod Yazılışı:

ÖVÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖVÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖVÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖVÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (vül) göre övül ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ül) göre övül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül betül songül gönül özgül birgül nurgül aytül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül eylül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül ödül begül behlül betigül hurigül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

BAŞ HARFLERİ ÖVÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (övü) göre ÖVÜL ile Uyumlu İsimler :

övünç

İlk 2 harfine (öv) göre ÖVÜL ile Uyumlu İsimler :

övgü

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖVÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

özgül önal öncel özbil ödül özal

ÖVÜL isminin Anlamı

ÖVÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖVÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖVÜL + Anlam" veya "ÖVÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖVÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖVÜL adını oluşturan Ö, V, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

Ö
V
Ü
L
TOPLAM
19
27
26
15
87

ÖVÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1677. umur, 1678. beyatlı, 1679. övül, 1680. şinasi, 1681. elifnaz, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü