NAFİ İsim Raporu:

NAFİ Adının Yaygınlığı

NAFİ Türkiye'de en çok kullanılan 1085. isim (... 1083. mürsel, 1084. nadire, 1085. nafi, 1086. nafiz, 1087. necat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NAFİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NAFİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:42 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin NAFİ olduğu ve NAFİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAFİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAFİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAFİ Türkiye'nin en yaygın 1085. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1085. ad ise Marla ismi. NAFİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1083. Youssef 1084. Maryann 1085. Marla 1086. Nadeem 1087. Dave isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAFİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAFİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAFİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAFİ İsminin Yazılışı:

-..-..-...

Denizcilik Alfabesinde NAFİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAFİ İsminin Barkod Yazılışı:

NAFİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAFİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAFİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nafiz nafiye

SON HARFLERİ NAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (afi) göre nafi ile Uyumlu İsimler :

safi

Son 2 harfine (fi) göre nafi ile Uyumlu İsimler :

lütfi seyfi hanifi refi vasfi zülfi hanefi

BAŞ HARFLERİ NAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (naf) göre NAFİ ile Uyumlu İsimler :

nafiz nafiye nafız nafı

İlk 2 harfine (na) göre NAFİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire naime nasuh nadiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile naser nasibe nasıh nazar nadircan nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAFİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NAFİ isminin Anlamı

NAFİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAFİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAFİ + Anlam" veya "NAFİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAFİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAFİ adını oluşturan N, A, F, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 37:

N
A
F
İ
TOPLAM
17
1
7
12
37

NAFİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 71. rabia, 72. raci, 73. nafi, 74. nebi, 75. bedii, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 37 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

lale cahide rabia raci nebi bedii ajdan haki