GÜLÜÇAĞ İsim Raporu:

GÜLÜÇAĞ Adının Yaygınlığı

GÜLÜÇAĞ Türkiye'de en çok kullanılan 1639. isim (... 1637. gülsevin, 1638. gültürk, 1639. gülüçağ, 1640. gülüm, 1641. gülzade, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLÜÇAĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLÜÇAĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:15 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin GÜLÜÇAĞ olduğu ve GÜLÜÇAĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLÜÇAĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLÜÇAĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLÜÇAĞ Türkiye'nin en yaygın 1639. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1639. ad ise Ella ismi. GÜLÜÇAĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1637. Lan 1638. Jonas 1639. Ella 1640. Munir 1641. Lorne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLÜÇAĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLÜÇAĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLÜÇAĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLÜÇAĞ İsminin Yazılışı:

--...-.-....--.-..---.

Denizcilik Alfabesinde GÜLÜÇAĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLÜÇAĞ İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLÜÇAĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLÜÇAĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLÜÇAĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLÜÇAĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ülüçağ) göre gülüçağ ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lüçağ) göre gülüçağ ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (üçağ) göre gülüçağ ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (çağ) göre gülüçağ ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre gülüçağ ile Uyumlu İsimler :

erdağ karadağ ferdağ

BAŞ HARFLERİ GÜLÜÇAĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (gülüça) göre GÜLÜÇAĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (gülüç) göre GÜLÜÇAĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gülü) göre GÜLÜÇAĞ ile Uyumlu İsimler :

gülüm gülümser gülün

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLÜÇAĞ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülözgür gülbanu

İlk 2 harfine () göre GÜLÜÇAĞ ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLÜÇAĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'gül' ile başlayıp 'çağ' ile Biten İsimler :

'gü' ile başlayıp 'ağ' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

göktuğ gürtuğ

GÜLÜÇAĞ isminin Anlamı

GÜLÜÇAĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLÜÇAĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLÜÇAĞ + Anlam" veya "GÜLÜÇAĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLÜÇAĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLÜÇAĞ adını oluşturan G, Ü, L, Ü, Ç, A, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

G
Ü
L
Ü
Ç
A
Ğ
TOPLAM
8
26
15
26
4
1
9
89

GÜLÜÇAĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1720. aydemir, 1721. ceyhun, 1722. gülüçağ, 1723. hürkan, 1724. ışılay, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi atanur aydemir ceyhun hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi şekur resul cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek selmani tulu zuhat