İLYAS İsim Raporu:

İLYAS Adının Yaygınlığı

İLYAS Türkiye'de en çok kullanılan 340. isim (... 338. nurcan, 339. sezgin, 340. ilyas, 341. hamit, 342. remzi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı İLYAS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

İLYAS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:52 itibariyle yaklaşık 64,019 kişinin isminin İLYAS olduğu ve İLYAS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLYAS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLYAS yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLYAS Türkiye'nin en yaygın 340. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 340. ad ise Van ismi. İLYAS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 338. Isaac 339. Chris 340. Van 341. Randy 342. Julian isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLYAS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLYAS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLYAS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLYAS İsminin Yazılışı:

...-..-.--.-...

Denizcilik Alfabesinde İLYAS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLYAS İsminin Barkod Yazılışı:

İLYAS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLYAS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLYAS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLYAS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lyas) göre ilyas ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (yas) göre ilyas ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (as) göre ilyas ile Uyumlu İsimler :

abbas elmas barlas aras

BAŞ HARFLERİ İLYAS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilya) göre İLYAS ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ily) göre İLYAS ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (il) göre İLYAS ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilhami ilke ilter ilkin ilgen ilksen ilkşan ilgün ilham ilkan ilkkan ilnur ilteriş ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLYAS İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'as' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

idris

İLYAS isminin Anlamı

İLYAS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLYAS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLYAS + Anlam" veya "İLYAS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLYAS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLYAS adını oluşturan İ, L, Y, A, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

İ
L
Y
A
S
TOPLAM
12
15
28
1
22
78

İLYAS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1358. ülfet, 1359. ilter, 1360. ilyas, 1361. şerare, 1362. aslihan, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin