ASLI İsim Raporu:

ASLI Adının Yaygınlığı

ASLI Türkiye'de en çok kullanılan 76. isim (... 74. duygu, 75. sinan, 76. aslı, 77. erol, 78. serap, ...). Ülkemizde yaklaşık her 433 kişiden birinin adı ASLI ve ismin yaygınlık oranı binde 2.31.

ASLI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 29-03-2023 13:12 itibariyle yaklaşık 204,934 kişinin isminin ASLI olduğu ve ASLI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2746 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ASLI isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ASLI yaşadığını tahmin ediyoruz.

ASLI Türkiye'nin en yaygın 76. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 76. ad ise Jose ismi. ASLI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 74. Harold 75. Gerald 76. Jose 77. Stuart 78. Barry isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ASLI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ASLI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ASLI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ASLI İsminin Yazılışı:

.-....-....

Denizcilik Alfabesinde ASLI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ASLI İsminin Barkod Yazılışı:

ASLI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ASLI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ASLI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

aslıhan aslıcan

SON HARFLERİ ASLI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (slı) göre aslı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre aslı ile Uyumlu İsimler :

nazlı sanlı beyatlı fazlı

BAŞ HARFLERİ ASLI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (asl) göre ASLI ile Uyumlu İsimler :

aslıhan aslan aslihan aslıcan

İlk 2 harfine (as) göre ASLI ile Uyumlu İsimler :

asuman asım asena asude asiye asil asaf asu asıf asya asen assiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ASLI İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

aşkı

ASLI isminin Anlamı

ASLI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ASLI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ASLI + Anlam" veya "ASLI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ASLI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ASLI adını oluşturan A, S, L, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

A
S
L
I
TOPLAM
1
22
15
11
49

ASLI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 259. alev, 260. alican, 261. aslı, 262. gül, 263. halide, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki