AŞKI İsim Raporu:

AŞKI Adının Yaygınlığı

AŞKI Türkiye'de en çok kullanılan 1971. isim (... 1969. azra, 1970. aşina, 1971. aşkı, 1972. bağcan, 1973. bade, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AŞKI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AŞKI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-02-2024 14:39 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin AŞKI olduğu ve AŞKI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AŞKI isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AŞKI yaşadığını tahmin ediyoruz.

AŞKI Türkiye'nin en yaygın 1971. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1971. ad ise Yves ismi. AŞKI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1969. Chau 1970. Sophie 1971. Yves 1972. Darcy 1973. Zoltan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AŞKI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AŞKI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AŞKI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AŞKI İsminin Yazılışı:

.-...-.-..

Denizcilik Alfabesinde AŞKI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AŞKI İsminin Barkod Yazılışı:

AŞKI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AŞKI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AŞKI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

taşkın aşkın

SON HARFLERİ AŞKI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (şkı) göre aşkı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre aşkı ile Uyumlu İsimler :

hakkı sıtkı yankı

BAŞ HARFLERİ AŞKI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aşk) göre AŞKI ile Uyumlu İsimler :

aşkın

İlk 2 harfine () göre AŞKI ile Uyumlu İsimler :

aşer aşina

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AŞKI İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

aslı

AŞKI isminin Anlamı

AŞKI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AŞKI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AŞKI + Anlam" veya "AŞKI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AŞKI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AŞKI adını oluşturan A, Ş, K, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

A
Ş
K
I
TOPLAM
1
23
14
11
49

AŞKI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 275. sacide, 276. abidin, 277. aşkı, 278. gokce, 279. berke, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin gokce berke ferdağ medar saki