YİĞİT İsim Raporu:

YİĞİT Adının Yaygınlığı

YİĞİT Türkiye'de en çok kullanılan 673. isim (... 671. tomris, 672. turhan, 673. yiğit, 674. yıldıray, 675. abidin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı YİĞİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

YİĞİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-10-2022 22:12 itibariyle yaklaşık 23,797 kişinin isminin YİĞİT olduğu ve YİĞİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YİĞİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YİĞİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

YİĞİT Türkiye'nin en yaygın 673. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 673. ad ise Ken ismi. YİĞİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 671. Rosa 672. Marlene 673. Ken 674. Emmett 675. Peggy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YİĞİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YİĞİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YİĞİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YİĞİT İsminin Yazılışı:

-.--..--...-

Denizcilik Alfabesinde YİĞİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YİĞİT İsminin Barkod Yazılışı:

YİĞİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YİĞİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YİĞİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YİĞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iğit) göre yiğit ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğit) göre yiğit ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre yiğit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit sacit cavit macit raşit sabit mecit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ YİĞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yiği) göre YİĞİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yiğ) göre YİĞİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (yi) göre YİĞİT ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YİĞİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'yi' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

yakut

YİĞİT isminin Anlamı

YİĞİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YİĞİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YİĞİT + Anlam" veya "YİĞİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YİĞİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YİĞİT adını oluşturan Y, İ, Ğ, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

Y
İ
Ğ
İ
T
TOPLAM
28
12
9
12
24
85

YİĞİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1603. uçkun, 1604. yeter, 1605. yiğit, 1606. adeviye, 1607. furkan, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin